ΓΡΑΦΟΥΜΕ , ΜΕ ΣΤΙΛ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ.

Πέμπτη 13 Αυγούστου 2009

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ:ΑΡΗΣ-ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ 1-0

Τα κατάφερε ο Άρης επιτέλους και έλυσε τα μάγια που του είχαν κάνει(τρόπος του λέγειν)και έσπασε τον γόρδιο δεσμό της νίκης απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο όπως είναι η Ουντινέζε...
ΔΕΙΤΕ ΣΧΟΛΙΑ

Add To Facebook Add To Twitter Add To Yahoo Add To Reddit Fav This With Technorati Add To Del.icio.us Digg This Stumble This

2 σχόλια:

nick είπε...

Οι θεσσαλονικείς είχαν 2 νίκες σε 2φιλικές αναμετρήσεις στην Ιταλία ενώ στο Βικελίδης σε φιλικά με ισχυρό αντίπαλο,δεν τα κατάφεραν.Τα απανωτά χτυπήματα από Μπόκα και Κιέβο θορύβησαν λιγάκι τον κόσμο τους καθώς και το τεχνικό τιμ για το τι μπωρεί να συμβαίνει όμως η σημερινή νίκη ήρθε να απαντήσει σε πολλά ερωτηματά τους.Νίκη λοιπόν έστω και φιλική και η ψυχολογία πάλι να ανεβένει.Εκείνο που φάνηκε καθαρά όμως είναι ότι όλα δείχνουν πως ο Άρης έχει βρεί το σωστό δρόμο για πολύ ψηλά την φετινή χρονιά.

Δείτε λεπτό προς λεπτό όλες τις στιγμές στο παιχνίδι:

1' Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου
4' Πρώτη ευκαιρία για τον Άρη με
τον Κόκε να εκτελεί το φάουλ και τον Μπελάρτι να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
20' Φάουλ του Τομίζι, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Σηφάκης
23' Κίτρινη κάρτα στον Ναφτί
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Κάλβο να εκτελεί το κόρνερ και τον Μοροσίνι να διώχνει πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Κάμπορα
38' Κίτρινη κάρτα στον Κουατράδο
43' Καλή φάση για την Ουντινέζε με τον Ρομέρο να εκτελεί το φάουλ και τον Σηφάκη να διώχνει σε κόρνερ
45' Μεγάλη φάση για τον Άρη με τον Κάλβο να εκτελεί το κόρνερ και τον Κόκε με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπελάρτι, χωρίς μετά να περνάει τη γραμμή
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

46' Ο Ρομπέρζ μπαίνει στη θέση του Νασούτι και ο Πέσκοβιτς στη θέση του Σηφάκη
46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου
49' Ο Κάμπορα πιάνει το σουτ και ο Μπελάρτι διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
55' Κίτρινη κάρτα στον Κόντα
60' Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα.Ο Χαβίτο για τον Άρη θα πάρει τη θέση του Κάλβο και ο Τοφόλο για την Ουντινέζε τη θέση του Ρομέρο
62' Μέσα σε αποθέωση ο Ντάριο Φερνάντες παίρνει τη θέση του Νάτσο Γκαρσία
65' Ο Χαβίτο γύρισε προς τον Κάμπορα με τον Αργεντίνο να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα
66' Ο Γκρασιάν πιάνει το σουτ μετά από γύρισμα του Χαβίτο, στέλνοντας τη μπάλα άουτ
76' Ο Χαβίτο έπιασε το δυνατό σουτ με τον Μπελάρτι να διώχνει σε κόρνερ
77' ΓΚΟΛΛΛ!!!! Ο Χαβίτο κατάφερε να κλέψει από τον Ζαπάτα και από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Ουντινέζε κάνοντας το 1-0
84' Ο Λαμπριάκος θα πάρει τη θέση του Κάμπορα
87' Ο Κουλουχέρος παίρνει τη θέση του Νέτο
90' Ο Φερνάντες με κεραυνό έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Μπελάρτι
90' Λήξη του αγώνα με τον Άρη να κερδίζει με 1-0

Οι συνθέσεις

Άρης: Σηφάκης, Νέτο, Νασούτι, Γκιάρο, Φλάβιο, Ναφτί, Γκαρσία, Γκρασιάν, Κάλβο, Κόκε, Κάμπορα.

Ουντινέζε: Μπελάρτι, Κουατράδο, Τομίζι, Μοροσίνι, Ζαπάτα, Κόντα, Μπάστα, Ματούτε, Κοράντι, Ζίμλινγκ, Ρομέρo